flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Огляд даних про здійснення правосуддя в Кузнецовському міському суді Рівненської області за перше півріччя 2017 року

21 серпня 2017, 14:07

Огляд даних про здійснення правосуддя в Кузнецовському міському суді Рівненської області за перше півріччя 2017 року

 

Кузнецовським міським судом Рівненської області було проведено огляд даних судової статистики про стан здійснення правосуддя за перше півріччя 2017 року. Під час проведення вказаного огляду було використано дані обліково-статистичних звітів Кузнецовського міського суду за перше півріччя  2017 року.

Даний огляд відображає стан відправлення правосуддя Кузнецовським міським судом Рівненської області в розрізі всіх категорій справ, які надійшли до суду за аналізований період та були розглянуті судом або залишились не розглянутими на кінець звітного періоду.

 

Обсяг роботи суду, надходження справ та навантаження на суддів

 В штаті Кузнецовського міського суду Рівненської області працює 6 суддів, якими в першому півріччі 2017 року розглянуто 684 справи усіх категорій, в тому числі 50 кримінальних проваджень, з яких 39 - з обвинувальним актом, 102 справи  за клопотанням  слідчого чи прокурора та інших осіб, 22 справи в порядку виконання судових рішень, 62 справи за скаргами на рішення, дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування, 193 цивільних справ позовного провадження, 15 справ окремого провадження, 41 адміністративну справу, 385 справ про адміністративні правопорушення. Одну справу наказного провадження.

За аналогічний період  2016  року  розглянуто 473 справи усіх категорій, в тому числі 25 кримінальних проваджень з обвинувальним актом, 95 справ  за клопотанням  слідчого чи прокурора та інших осіб, 27 справ в порядку виконання судових рішень, 16 справ за скаргами на рішення, дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування, 221 цивільна справа позовного провадження, 11 справ окремого провадження, 4 клопотання, заяв, подань у порядку виконання  судових рішень  та рішень інших органів, 31 адміністративна справа та 2 справи в порядку виконання  судового рішення, 283 справи про адміністративні правопорушення, 14 справ  наказного провадження

Відповідно до Положення про автоматизовану систему документообігу суду  та протоколу зборів суддів від 02 лютого 2015 року  №1 судді, що займає адміністративну посаду – голови суду встановлено коефіцієнт  повноважень - 0,7. Навантаження на інших  суддів за вказаний період було рівномірним.  

Розгляд справ Кузнецовським міським судом Рівненської області за перше півріччя 2017 року.

   В першому півріччі 2017 року надійшло:

61 кримінальне провадження відносно 115 осіб, розглянуто 50 проваджень;

16 справ окремого провадження, з яких 15 розглянуто;

205 справ позовного провадження,  розглянуто 193  справи;

55 адміністративних справ,  з яких по 41 закінчено провадження;

548 справ про адміністративні правопорушення, з них 56 повернуто, в тому числі 55 – для належного оформлення. По  385 справах винесено постанови;

102 клопотання слідчого, прокурора та інших осіб;

22 подання  в порядку виконання, з яких 19 задоволено.

За  вищевказаний період Кузнецовським міським судом Рівненської області розглянуто 83,13% справ. Середня кількість розглянутих справ на одного суддю становить 169 справ. Середня кількість справ та матеріалів, що перебували на розгляді в  звітний період в розрахунку на одного суддю становить 245 справ.

В першому півріччі 2017 року середня тривалість розгляду справ становить 42 дні.

 Розгляд судом кримінальних справ, проваджень та матеріалів

Кузнецовським міським судом Рівненської області за перше півріччя 2017 року розглянуто 50 кримінальних проваджень, з  яких 30 з постановленням вироку, в тому числі 14 - із  затвердженням угоди: 10 – примирення та 4 - визнання винуватості; 2 обвинувальних акти повернуто прокурору; 17 – із закриттям провадження; 1 – із застосуванням примусових заходів медичного характеру.

60% кримінальних проваджень від загальної кількості розглянутих становлять з постановленням вироку. 

 У першому півріччі 2017 року кількість розглянутих справ відносно кількості осіб по категоріях справ становить:

злочини проти життя та здоров'я особи – 8 справ відносно 8 осіб, з яких   спричинення умисного середньої тяжкості тілесні ушкодження ст. 122 КК України – 1 справа;

злочин проти статевої свободи та статевої недоторканості особи – 1 справа відносно 1 особи;

злочини проти власності 25 справ відносно 27 осіб, з яких крадіжка  ст.185 КК України – 11 справ, грабіж ст.186 КК України – 6 справ, розбій ст.187 КК України – 1 справа,  шахрайство ст.190 КК України – 6 справ, привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем  ст.191 КК України  - 1 справа;

злочини проти громадської безпеки ст. 255-270-1 КК України – 7 справ відносно 7 осіб;

злочини проти громадського порядку та моралі ст.ст.293-304 КК України - 1 справа відносно 1 особи;

злочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту ст. 276-292 КК України - 3 справа відносно 3 особи, з яких порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами ст.286 КК України – 2 справи, незаконне заволодіння транспортними засобами ст.289 КК України – 1 справа;

злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інші злочини проти здоров’я населення 305-327 КК України – 5 справ відносно 5 осіб.

Проаналізувавши ситуацію, слід зробити висновок, що серед кримінальних  проваджень переважну більшість займають злочини проти життя та здоров’я особи, проти власності. Аналіз справ про злочини проти власності вказує на те, що здебільшого від злочинних посягань потерпає приватна власність.

Слід зазначити, що в переважній більшості особи притягуються до відповідальності за вчинення злочину двома або більше особами, повторно з проникненням в приміщення чи інше сховище. Разом з тим така кваліфікуюча ознака як спричинення значної шкоди потерпілому зустрічається вкрай рідко, в переважній більшості відбувається викрадення майна в невеликих розмірах, особливо це стосується приватної власності.

 Порядок судочинства у справах про злочини неповнолітніх враховує вікові, інтелектуальні, психологічні й інші особливості цих осіб, відсутність у них життєвого досвіду, певне обмеження загальної громадянської дієздатності і матеріальної відповідальності та ін. Крім того, законом передбачено додаткові гарантії встановлення істини, охорони прав і законних інтересів неповнолітніх, попереджувального впливу судочинства, а саме того, що покарання винних неповнолітніх особливою мірою повинно бути підпорядкованим меті їх виправлення і перевиховання, запобіганню вчиненню нових злочинів.

   В першому півріччі 2017 року Кузнецовським міським судом розглянуто по суті 2 кримінальних провадження  відносно 1 неповнолітньої особи, а саме: про обвинувачення С. за ст. 185 ч. 2 КК України, по даному кримінальному провадженні постановлено вирок, яким затверджено угоду про примирення, укладену між потерпілим М. і підозрюваною С. Неповнолітню С. визнано винуватою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.185 КК України і призначено їй узгоджене сторонами покарання у виді позбавлення волі строком на 2 (два) роки. На підставі ст.ст.75, 104 КК України звільнено С. від відбування покарання з випробуванням, встановивши іспитовий строк терміном на один рік; про обвинувачення С. за ч.2 ст.186 КК України, по даному кримінальному провадженні Кузнецовським міським судом постановлено вирок та неповнолітню С. визнано винуватою у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.186 КК України і призначено покарання у виді чотирьох років позбавлення волі. Згідно ст.ст.75,104 КК України, звільнено неповнолітню обвинувачену С., від відбування призначеного за цим вироком покарання з випробуванням, встановивши іспитовий строк терміном на один рік.

Досудове слідство в усіх справах про злочини, вчиненні неповнолітною, проводилось слідчим, який спеціально уповноважений  керівником  органами  досудового розслідування (ст. 484 КПК України).

При розгляді судом зазначеної категорії справ, обов’язкову участь приймає в судовому засіданні прокурор, захисник, законний представник та представник служби у справах дітей і кримінальної міліції у справах дітей.                  

Кузнецовським міським судом за перше півріччя 2017 року розглянуто 102 клопотання слідчого, прокурора та інших осіб, в тому числі:

про  застосування  запобіжного заходу 14,  а саме: особисте зобов’язання – 2,  які задоволено, тримання під вартою -7 клопотань, 4 задоволено,  домашній арешт – 5 клопотань, з яких 4 задоволено; зміну запобіжного заходу -  44 клопотання, одне з яких задоволено;

 одне клопотання про скасування запобіжного заходу в якому було відмовлено, дозвіл на затримання з метою приводу - 4 клопотання, з яких 3 задоволено,

продовження строків тримання під вартою – 27, які задоволено;

проведення обшуку житла чи іншого володіння  -12, з яких 9 задоволено;

про тимчасовий доступ до речей та документів - 31, з яких задоволено 20;

9 інших клопотань, з яких – 6 задоволено.

        В першому  півріччі 2017 року розглянуто 40 кримінальних проваджень з фіксуванням судового процесу технічними засобами.

           За  вищевказаний період   в суд надійшло 22 подання  в порядку виконання, розглянуто – 19, з яких 18 задоволено.

Види кримінальних покарань

В  першому півріччі 2017 року засуджено 30 особи, з них:

до стягнення штрафу – 7 на суму 7480 гривень, що становить 24% від загальної кількості засуджених;

до громадських робіт – 1 особу, що становить 2%  від загальної кількості засуджених;

до позбавлення волі – 6 осіб, що становить 20%  від загальної кількості засуджених;

до обмеження волі – 1 особа, що становить 2%  від загальної кількості засуджених;

позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю – 1 особу;

конфіскація майна – 1 особу, випадків не застосування конфіскації майна, де передбачено законодавством в суді не виявлено.

Звільнення від відбування покарання з випробуванням (ст.75 КК України) -  15 осіб, що становить 52%  від загальної кількості засуджених.

 

Розгляд судом цивільних справ

Кузнецовським міським судом розглянуто у першому півріччі 2017 року – 223 справи позовного провадження, що становить 84,6 % від загальної кількості цивільних справ, що перебувають в провадженні.

З ухваленням рішення у першому півріччі 2017 року розглянуто  164 цивільних справи, судові накази не видавалися.

Справи окремого провадження складають невелику кількість з цивільних справ в порівнянні зі справами позовного провадження, а саме 15 справ окремого провадження в  першому півріччі 2017 року, що становить 14,3 %  цивільних справ.

Категорія  розглянутих справ та їх питома вага від числа розглянутих справ  у першому  півріччі 2017 року слідуюча:

Справи з сімейних правовідносин - 118, тобто  61,14 %

Спори про спадкове право  - 1, тобто 0,52 %

Спори що виникають із договорів - 34, тобто 17,62 %

Спори про недоговірні зобов’язання -  8, тобто   4,15 %

Спори про право власності та інші речові права – 6, тобто 3,11%

Спори що виникають із житлових правовідносин -12,  тобто 6,22%

Спори що виникають із трудових правовідносин  - 1, тобто 0,52  %.

Спори про захист немайнових прав фізичних осіб – 3, тобто 1,55%

Спори пов’язані із застосуванням ЗУ «Про захист прав споживачів»  - 7, тобто 3,63%

За перше півріччя 2017 року при розгляді справ по цивільно-правових відносинах переважну більшість становили справи позовного провадження, серед яких на першому місці справи що випливають з сімейних правовідносин – 118 справ.

Значну частину (34 справи) займають справи, що виникають з договорів. Так, в першому півріччі 2017 року розглянуто 17 справ пов’язаних з договором кредиту. Окремі ухвали  по цивільних справах не виносилися.

За перше півріччя 2017 року розглянуто 138 цивільних справ з фіксуванням судового процесу технічними засобами, що становить 62 %  від загальної кількості розглянутих справ. 

На кінець першого півріччя 2017 року в залишку перебуває 121 цивільна справа позовного провадження, з них по 17 справах провадження зупинено, що становить  14,5 % від загальної кількості справ, що перебували в провадженні.

Причинами відкладення розгляду цивільних справ були: неявка однієї з сторін по справі, неявка представників, свідків, неявка інших учасників судового процесу. Випадків відкладення справ за позовом прокурора із-за його неявки не було.

Справ не розглянутих понад 1 рік  та понад 2 роки в провадженні Кузнецовського міського суду немає.

По розглянутих цивільних справах судом позивачам направлялись  судові повістки у вигляді СМС-повідомлень, відповідачам по справі направлялись судові повістки з повідомленням про вручення.

В першому півріччі 2016 року надіслано  665 судових повісток у вигляді СМС- повідомлень.

 

 Розгляд  справ про адміністративні правопорушення

В провадженні Кузнецовського міського суду у першому півріччі 2017 року перебувало 598 справ,  56 справ повернуто, в тому числі 55 для належного оформлення, по 385 справах провадження закінчено та винесено постанови, що становить 65% від загальної кількості справ, що перебувало в провадженні.

Судом розглянуто 68 справ пов’язаних з порушенням Правил дорожнього руху України, зокрема справи за ст.122 КУпАП – 1; ст.122-2 КУпАП – 1; ст.122-4 КУпАП – 1; ст.124 КУпАП - 28; ст.130 КУпАП – 37. Суд  застосовував адміністративне стягнення у вигляді штрафу, який  накладено на суму 325333 грн, сплачено добровільно штраф в сумі 160208 грн.,  що становить 49% .

Судом розглянуто 9 справ пов’язаних з порушенням податкового законодавства, ст.163-1 КУпАП – 3; ст.163-2 КУпАП – 6. Відносно 6 осіб провадження закрито. До 3 осіб суд  застосовував адміністративне стягнення у вигляді попередження.

Судом було притягнуто  до адміністративної відповідальності 73 особи, які вчинили правопорушення за статтями 173 КУпАП- 81, 173-2 КУпАП - 75, 175-1 КУпАП - 6; 178 КУпАП - 3,  184 КУпАП - 3, 185 КУпАП – 29, 187 КУпАП - 29. Відносно  79 осіб, які вчинили правопорушення, суд застосовував адміністративне стягнення у вигляді штрафу, громадські  роботи застосовано до 78 осіб, 2 особи попереджено. Відносно 91 особи провадження закрито.  По цих статтях  накладено штрафу на суму 9078 грн, сплачено добровільно штраф в сумі  4607 грн,  що становить 51%.

Судом розглянуто 1 справу за ст. 191 КУпАП та накладено штраф 119 грн., який сплачено добровільно.

За вчинення адміністративних правопорушень на адмінпорушників накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу на загальну суму 338708 грн., з яких 167382 грн. сплачено  правопорушниками в добровільному порядку, що становить 49,4%. Найбільша сума штрафу застосована до правопорушників, які допустили  керування транспортом у стані сп’яніння. За ст.130 КУпАП на 28 порушників накладено штраф на суму 316200 грн., з яких добровільно сплачено 153000 гривень, що становить 48,4%  від загальної суми накладеного штрафу.

Залишок нерозглянутих справ  на кінець  першого півріччя 2017 року – 157 справ.

 

     Розгляд   судом адміністративних справ

В першому півріччі 2017 року в провадженні Кузнецовського міського суду перебувало 76 адміністративних справ, з яких 41 закінчено провадженням, в тому числі 25 із задоволенням позову, 4 справи залишено без розгляду.

 По категоріям справ :  

справи зі спорів з приводу забезпечення громадського порядку та безпеки - 9, в тому числі дорожнього руху - 9 справ;

справи зі спорів з приводу реалізації державної політики у сфері економіки, зокрема зі спорів - 3, в тому числі митної справи (крім охорони прав на об’єкти інтелектуальної власності); зовнішньоекономічної діяльності; спеціальних заходів щодо демпінгового та іншого імпорту – 3;

справи зі спорів з приводу забезпечення сталого розвитку населених пунктів та землекористування,  зокрема зі спорів у сфері - 8

справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та спорів у сфері публічної житлової політики – 53.

 По справам вказаної категорії Кузнецовським міським судом не  виносились  окремі ухвали.

 

Звернення судових рішень до виконання, дотримання судом строків розгляду справ.

За  перший період 2017 року випадків порушення строків звернення судових рішень до виконання допущено не було.

Судові рішення  в цивільних і адміністративних справах при наявності заяв стягувачів передаються на виконання в строки, передбачені ст.ст.368 ЦПК України, 258 КАС України .

В цивільних справах рішення, виконавчі листи видаються за заявами сторін і стягувачів в день звернення останніх. Де проводиться стягнення на користь держави виконавчі листи безпосередньо судом направляються до ДВС після набрання рішенням чинності. Вимоги ст. 368 ЦПК України, ст. 258 КАС України  не порушуються. Судді постійно контролюють виконання рішень, які винесенні під їх головуванням.

По  цивільних та адміністративних справах  провадження відкривається не пізніше   3 днів з дня надходження заяви до суду або закінчення строку встановленого для усунення недоліків, та не пізніше наступного дня після отримання судом  інформації про місце проживання (перебування) фізичної особи.

94 % цивільних справ були розглянуті судом в судовому засіданні  в  строк до 1 місяця. В провадженні не було справ, які не розглянуті судом понад один рік.

Не звернутих до виконання судових  рішень за заявами стягувачів немає.

Порушень строків звернення до виконання вироків по кримінальним справам не встановлено.

Випадків порушення строків призначення кримінального провадження  до попереднього розгляду передбачених ст. 314 КПК  України не було.

Справи за поданням та клопотанням  в порядку виконання вироку  розглянуті судом  в десятиденний термін .

Під час  судового засідання ведеться журнал судового засідання, який підписується секретарем судового засідання відповідно до ст. 108 КПК України.

Згідно ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів  кримінального провадження  в суді під час судового провадження є обов’язковим.

Учасникам судового провадження  за їх письмовою заявою  видаються копії запису судового засідання, зроблені за допомогою технічного засобу ( ч. 5 ст. 107 КПК)

 Відповідно до ст. 376 КПК України копія вироку негайно після його проголошення  вручається обвинуваченому  та прокурору.  Копія судового рішення не пізніше наступного дня після ухвалення надсилається  учаснику  судового провадження, який не був присутнім в судовому засіданні.

Через три дні після закінчення строку апеляційного оскарження судового рішення суд надсилає отримані апеляційні скарги  разом з матеріалами кримінального провадження до апеляційного суду Вінницької області відповідно до ст. 397 КПК України.

Вироки по всіх справах звертались на виконання відповідно до вимоги ст. 535 КПК України після вступу в законну силу на протязі трьох діб або повернення матеріалів кримінального провадження з апеляційного суду Рівненської області. Судді постійно контролюють виконання вироків, які винесенні під їх головуванням.

Судді  при постановленні  вироку вирішують питання  про речові докази відповідно до ч.1 ст.100 КПК України. Речові докази, які  вилучені з обігу, знищуються, майно, яке було об’єктом злочинних дій  повертається законним володільцям.

В суд не надходили  запити з СІЗО  відносно засуджених , щодо яких  у триденний строк  не надіслані розпорядження  про звернення вироку до виконання.

Скарг на порушення строків по розгляду кримінальних проваджень в суд не  надходило.

Основними причинами перенесення розгляду кримінальних проваджень були неявка підсудних, потерпілих, свідків, адвокатів, які були зайняті в інших судових процесах.

Справи про адміністративне правопорушення  призначаються до розгляду відповідно до вимог  ст. 277 КУпАП.

       Постанови про накладення адміністративного стягнення оголошуються правопорушникам  в день розгляду справи та в цей же день їм вручається копія, про що відбирається розписка, яка прилучається до справи. Особам, які були відсутні копія постанови на протязі трьох днів надсилається поштою. Всім правопорушникам, на яких накладено штраф роз’яснюється порядок добровільної сплати на протязі 15 днів відповідно до ст. 307 КУпАП, а в разі несплати в зазначений строк постанова направляється для примусового виконання до Вараського міського відділу ДВС Головного територіального управління юстиції у Рівненській області згідно ст. 308 КУпАП. Постанови про позбавлення спеціального права та про застосування адміністративного арешту направляються на виконання до Варашського ВП  ГУНП у Рівненській області. Постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді  громадських робіт направляються після набрання чинності на виконання  інспектору Володимирецького районного відділу з питань пробації західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України.

У першому півріччі 2017 року Кузнецовським міським судом Рівненської області 

Відомості про судовий збір.

Протягом  першого півріччя 2017 року було фактично сплачено судового збору  на суму 215888  грн.  Звільнено від сплати судового збору 62 особи на суму 37920 грн. Загальна кількість заяв, рішень, у яких справляється судовий збір становить 553 суму 326511 грн.

 В порівняння можна зазначити, що за перше півріччя 2016 року фактично сплачено судового збору  278464 грн. Звільнено від сплати судового збору 40 осіб на суму 21221 грн. Загальна кількість заяв, у яких справляється судовий збір становила 482 на суму  319038 грн. 

Заходи вжиті місцевим судом для підвищення рівня здійснення судочинства

Кузнецовським міським судом вживаються заходи щодо поліпшення стану здійснення судочинства, зокрема для цього складається план оперативних нарад та проводяться виробничі наради (збори) працівників суду на яких обговорюються стан розгляду судом усіх категорій справ та робота канцелярії суду по веденню нарядів, журналів,  робота  комп’ютерної програми «Д-3» по веденню обліково-статистичних карток; обговорюються причини скасувань та відмін судових рішень, вказуються на відповідні недоліки при винесенні таких рішень тощо.

  З урахуванням результатів проведеного аналізу можна стверджувати, що Кузнецовським міським судом Рівненської області за перше півріччя 2017 року вживалися належні заходи щодо забезпечення належного рівня здійснення правосуддя, захисту прав та охоронюваних законом інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, піднесення авторитету суду та судової гілки влади загалом.