Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
В зв'язку з закінченням 04.06.2023 терміну дії списку присяжних Кузнецовського міського суду Рівненської області, затвердженого рішенням Рівненської обласної ради від 05.06.2023№ 1723 «Про затвердження списку присяжних Кузнецовського міського суду Рівненської області», Вараська міська рада оголошує набір кандидатів у присяжні Кузнецовського міського суду Рівненської області (https://varash-rada.gov.ua/glavnaya/ogoloshennya/8586-varaska-miska-rada-oholoshuie-nabir-kandydativ-u-prysiazhni-dlia-formuvannia-novoho-spysku-prysiazhnykh-kuznetsovskoho-miskoho-sudu-rivnenskoi-oblasti).
Громадяни, які постійно проживають на території, на яку поширюється юрисдикція Кузнецовського міського суду Рівненської області (міста Вараш Вараського району Рівненської області), та виявили бажання бути присяжними, до 07.04.2023 мають подати до Вараської міської ради (Незалежності майдан, буд.1, м.Вараш, Вараський р-н, Рівненська обл., каб.108) наступні документи:
Кандидат несе персональну відповідальність за достовірність наданої ним інформації та поданих документів.
Довідки за телефоном: (03636) 2-45-19.
Додаткова інформація:
Присяжним є особа, яка у випадках, визначених процесуальним законом, та за її згодою вирішує справи у складі суду разом із суддею або залучається до здійснення правосуддя.
Справи, до розгляду яких залучаються присяжні
Цивільні справи про:
Кримінальні справи щодо злочинів, за вчинення яких передбачено довічне позбавлення волі. Такі справи за клопотанням обвинуваченого слухаються судом присяжних у складі двох професійних суддів та трьох присяжних.
Хто може стати присяжним?
Відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» присяжним може бути обраний громадянин України, який досяг 30 років і постійно проживає на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного суду.
Хто не може бути присяжним?
Присяжними не можуть бути громадяни, які:
Гарантії прав присяжних
Присяжним за час виконання ними обов'язків у суді виплачується винагорода.
За присяжними на час виконання ними обов'язків у суді за місцем основної роботи зберігаються всі гарантії та пільги, визначені законом. Час виконання присяжним обов'язків у суді зараховується до всіх видів трудового стажу. Звільнення присяжного з роботи або переведення на іншу роботу без його згоди під час виконання ним обов'язків у суді не допускається.
На присяжних поширюються гарантії незалежності і недоторканності суддів, установлені законом, на час виконання ними обов'язків із здійснення правосуддя. За обґрунтованим клопотанням присяжного заходи безпеки щодо нього можуть уживатися і після закінчення виконання цих обов'язків.
Присяжні є суб'єктами декларування
Відповідно до підпункту «ґ» пункту 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» до суб'єктів декларування та відповідальності за корупційні правопорушення відносяться присяжні (під час виконання ними обов'язків у суді), тобто, під час залучення до розгляду конкретної справи.
У особи з моменту виконання обов'язків присяжного, виникає зобов'язання подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.