flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Делегація суддів з Рівненщини побувала в Раді Європи та Європейському суді з прав людини у Страсбурзі

21 вересня 2017, 08:43

Мета поїздки — детальне ознайомлення з діяльністю Ради Європи (РЄ) та роботою Європейського суду з прав людини (далі — ЄСПЛ), зустріч з українськими колегами, які й розповіли про основні завдання РЄ та ЄСПЛ, серед них — захист європейських цінностей, основні з яких викладені у Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, що є головною при розгляді українськими судами усіх категорій справ.

Судді Апеляційного суду Рівненської області, керівник апарату суду, судді загальних місцевих судів Рівненщини, а також судді апеляційної інстанції у відставці побували у кількох європейських країнах: Польщі, Чехії, Німеччині, Франції, Нідерландах. Очолив делегацію Голова Апеляційного суду Рівненської області Олег Полюхович.

Перебуваючи у Франції, судді відвідали Раду Європи. Зокрема, виконавчий секретар Комітету з питань міграції, біженців та переміщених осіб Парламентської асамблеї Ради Європи Ольга Костенко розповіла, що РЄ складається із 47 країн-членів, 28 з яких входять у Європейський союз. 5 країн-спостерігачів не є членами РЄ, але беруть активну участь у дискусіях і впливають певною мірою на прийняття рішень: Ізраїль, Канада, Ватикан (Святий Престол), США, Японія.

Нагадаємо,  Україна подала заявку на членство в Раді Європи 14 липня 1992 року та до набуття членства стала стороною декількох європейських конвенцій.

26 вересня 1995 р. Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) ухвалила позитивний висновок щодо заявки України на вступ до Ради Європи (висновок № 190 (1995). Комітет Міністрів Ради Європи ухвалив резолюцію про запрошення України стати членом організації.

Україна стала членом Ради Європи 9 листопада 1995 р.

У Європейському суді з прав людини відбулась зустріч із суддею від України Ганною Юдківською. Вона розповіла делегації суддів з Рівненщини про роботу ЄСПЛ, а також відповіла на низку запитань, пов’язаних із практикою вирішення певних категорій справ. Зокрема, Ганна Юдківська розповіла, що переважна більшість порушень, які знаходить ЄСПЛ, не через діяльність судової влади України. Причинами юридичних колізій, які виникають при розгляді справ, є недосконалість українського законодавства або невиконанням рішення національних судів.

            До слова, ЄСПЛ складається з 47 суддів відповідно до кількості держав-учасниць РЄ. Апарат суду складає близько 600 осіб, яких на 47 суддів не вистачає, зважаючи на кількість справ, що надходять до ЄСПЛ.

Кожен суддя має юристів (аналогічно нашим помічникам), які готують проекти рішень. Їх кількість залежить від розміру країни і кількості скарг, що надходять.

В даному заході взяли участь голова Кузнецовського міського суду Рівненської області Незнамова Ірина Миколаївна та суддя цього ж суду Демчина Тетяна Юріївна.